ASPA
  Zgrzewanie

Jesteśmy nr 1 w kraju

Lider w produkcji zgrzewarek

ASPA Zgrzewanie jest czołowym producentem zgrzewarek oporowych w Polsce. Wysoka pozycja firmy na rynku polskim i zagranicznym wyrasta z ponad 60-letniej tradycji i bogatego doświadczenia w projektowaniu oraz produkcji urządzeń do zgrzewania metali. Dzięki własnemu działowi konstrukcji i badań, kreujemy nowe rozwiązania technologiczne, a następnie wprowadzamy je w tysiącach urządzeń i stanowisk zgrzewalniczych w całej Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

Jesteśmy największym polskim producentem zgrzewarek punktowych, wielopunktowych, garbowych, doczołowo-zwarciowych, liniowych, kleszczowych oraz kompletnych linii spajalniczych i urządzeń specjalnych.

W 2017 roku ASPA S.A. przejęła czeską markę zgrzewarek Jesva, swego czasu największego producenta zgrzewarek w Europie Środkowo-Wschodniej, z tradycjami produkcyjnymi sięgającymi 1905 roku. Jednocześnie otworzyliśmy biuro handlowe w Republice Czeskiej, które obsługuje klientów z obszaru Czech i Słowacji.

Dzięki współpracy z przedstawicielami różnych gałęzi przemysłu, zdobyliśmy bogate doświadczenie i doskonale wiemy, jaki sprzęt sprawdzi się najlepiej w określonej działalności. Nasze urządzenia zgrzewalnicze wykorzystywane są w przemyśle motoryzacyjnym, budowie maszyn, budownictwie, a także w przemyśle elektromechanicznym, meblowym i wielu innych dziedzinach. W każdej z tych z nich zgrzewanie sprawdza się jako najlepsza metoda spajania elementów wykorzystująca energię cieplną.

Wszystkie oferowane przez firmę ASPA metody zgrzewania są niezwykle wydajne. Czas maszynowy zgrzewania jest zdecydowanie krótszy niż w przypadku spawania, a koszt jednego procesu zdecydowanie niższy niż przy zastosowaniu jakiejkolwiek innej metody spajania elementów.

ASPA Zgrzewanie Sp. z o.o.
ul. M. Miechowity 1
51-162 Wrocław, Poland

NIP: 895-183-68-48
KRS: 0000240589

Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej
we Wrocławiu VI Wydział Gospodarczy KRS
Wysokość kapitału zakładowego: 6 000 000 zł
Współpracujemy z przedstawicielami różnych gałęzi przemysłu, mamy więc bogate doświadczenie i doskonale wiemy, jaki sprzęt sprawdzi się najlepiej w określonej działalności.
Sprawdzamy się w przemyśle

Pracujemy dla najlepszych

Nasi partnerzy to najlepsza referencja

Wśród naszych Klientów znajdują się takie marki, jak:

  • DELPHI,
  • BOSCH,
  • Alstom,
  • General Motors,
  • Betafence,
  • Plastment.

Nasze zgrzewarki były i nadal są wykorzystywane w produkcji elementów do samochodów, m.in. Fiat Pada, Opel Astra 3 czy Opel Zafira. Stworzyliśmy także zaawansowane automatyczne stanowisko do wykonywania ścian wagonów szybkiej kolei typu Pendolino.

Produkujemy elementy, które są kluczowe z punktu widzenia przemysłu motoryzacyjnego, bo decydują o bezpieczeństwie pasażerów. Naszą siłą jest doświadczenie i zdolność dostosowywania się do stale zmieniających się wymagań rynku. Właśnie dlatego jesteśmy marką, której się wierzy.

ASPA rozpoczęła swoją działalność w 1945 roku. Od początku podstawę stanowił dla nas polski kapitał. Wszystkie innowacyjne pomysły oraz wartości, którymi kieruje się nasza firma, zostały dostosowane do potrzeb polskiego rynku, a następnie rozwinięte na skalę europejską i światową.

Przełomowym punktem okazał się dla nas 1969 rok, kiedy to rozpoczęliśmy produkcję zgrzewarek rezystancyjnych do metali. Od tego czasu cały czas udoskonalamy technologię wyrobu zgrzewarek, wprowadzając na rynek kolejne produkty, w tym zgrzewarki punktowe, garbowe, doczołowo-zwarciowe oraz liniowe i tarciowe.

Na przełomie 1979 i 1980 roku dostarczaliśmy zgrzewarki dla fabryk FSO produkujących samochody marki Fiat. W latach 90. dostarczaliśmy zgrzewarki do Fabryki Samochodów Ciężarowych w Lublinie, wyposażyliśmy też całą linię zgrzewalniczą w fabryce samochodów dostawczych Volkswagen w Poznaniu. W tym czasie zaczęliśmy już też dostarczać nasze produkty na rynki zagraniczne.